Авторизація
  • 14:51 – На Закарпатті затримали чоловіка за угон автомобіля: Автівку вкрали біля АЗС
  • 12:23 – У Мукачеві поліція затримала наркоторговця – вилучено понад 200 доз «товару»
  • 11:48 – Чотири нові функції iPhone, які ви отримаєте лише після вступу України до Євросоюзу
  • 11:06 – До місцевих бюджетів Закарпаття перераховано понад 1,3 млрд гривень податків
  • 10:15 – Google став свіжим прикладом того, чому не варто купувати на основі обіцянок

Закарпатка змагається на чемпіонаті світу з біатлону

Ідеться про 28-річну біатлоністку Анастасію Меркушину з Хуста. У січні вона взяла участь у чемпіонаті Європи і здобула «золото». Зараз намагається продемонструвати хороший результат на чемпіонаті світу. Зробити це надзвичайно складно, оскільки тут зібрався зірковий склад і боротьба за нагороди точиться неймовірна.

Відкривала програму ЧС змішана естафета (4х6 км). Склад збірної України був такий: Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Дмитро Підручний і Антон Дудченко. Закарпатка на першому етапі відзначилася чудовою стрільбою (закрила всі десять мішеней), але продемонструвала невисоку швидкість і досить багато програла суперницям ногами. Естафету Анастасія передала 15-ю, відстаючи від лідера більше ніж на хвилину. Юлія Джима на другому етапі, використавши лише один додатковий патрон, зуміла відіграти п’ять позицій, і на екваторі змагань ми замикали топ-10.

Дмитро Підручний та Антон Дудченко, використавши чотири та два додаткові патрони відповідно, викладалися на максимум, однак підняти нашу збірну вгору їм не вдалося. У підсумку українці фінішували на 10-й позиції.

За два дні після цього, 10 лютого, відбулася спринтерська гонка серед жінок (7,5 км). Анастасія Меркушина, отримавши 16-й стартовий номер, першою з українок відправилася на дистанцію. Зазвичай закарпатка відзначається надійністю на вогневих рубежах, та цього разу не все склалося, як того хотілося. Якщо на стрільбі стоячи проблем не виникло, то на «лежці» наша спортсменка схибила двічі. Нівелювати промахи швидкістю на дистанції їй не вдалося, і вона у фінішному протоколі показала лише 44-й результат. Найкращою з-поміж українок була Юлія Джима (29-й час). Олена Білосюк зайняла 44-те місце, а Дар’я Блашко – 84-те.

Щодо чоловічого спринту, який відбувся 11 лютого, то тут в українців результати такі: Дмитро Підручний – 5-й, Антон Дудченко – 21-й, Богдан Цимбал – 29-й, Артем Прима – 44-й.

У неділю, 12 лютого, проводилися гонки переслідування серед жінок (10 км) та чоловіків (12,5 км).

Анастасії Меркушиній не вдалося покращити попередній результат. Ба більше, вона його погіршила. Припустившись двох помилок на стрільбі та не продемонструвавши високого ходу, закарпатка подолала дистанцію лише 49-ю. Попереду неї опинилася Олена Білосюк (48-ме місце). А найвправшіною серед українок знову виявилася Юлія Джима (14-те підсумкове місце).

У чоловічій гонці були великі сподівання на Дмитра Підручного, який пішов на дистанцію п’ятим. Лідер збірної тривалий час зберігав реальні шанси на подіум, однак третя стрільба все зіпсувала. Закривши до того 10/10 та опісля 5/5, на третьому вогневому рубежі Дмитро двічі схибив і випав з боротьби за медалі. У підсумку він фінішував 8-м. Антон Дудченко до фінішу примчав 20-м, Артем Прима – 39-м, а Богдан Цимбал – 40-м.

Попереду ще сім гонок: індивідуальна, мас-старт та естафета серед чоловіків і жінок, а також одиночна змішана естафета. Дуже хочеться, щоб українці таки зуміли піднятися на п’єдестал пошани і привезли додому медаль чемпіонату світу.