Авторизація
  • 14:51 – На Закарпатті затримали чоловіка за угон автомобіля: Автівку вкрали біля АЗС
  • 12:23 – У Мукачеві поліція затримала наркоторговця – вилучено понад 200 доз «товару»
  • 11:48 – Чотири нові функції iPhone, які ви отримаєте лише після вступу України до Євросоюзу
  • 11:06 – До місцевих бюджетів Закарпаття перераховано понад 1,3 млрд гривень податків
  • 10:15 – Google став свіжим прикладом того, чому не варто купувати на основі обіцянок

Закарпатські гандболістки – срібні призерки української Суперліги

ГК «Карпати» (Ужгород) демонстрував стабільні результати протягом сезону 2022/23 і цілком заслужено піднявся на п’єдестал пошани.

11–13 травня на «Карпати-Арені», що на Ужгородщині, відбулися матчі заключного, 6-го, туру Суперліги України з гандболу серед жіночих команд 2022/23. Інтрига залишалася тільки в боротьбі за «бронзу». Сумнівів у тому, що львівська «Галичанка» втримає лідерство, а «Карпати» фінішують другими, не було, напевно, ні в кого. Тому заключні три матчі для ужгородок були формальними і не впливали на їхню позицію в турнірній таблиці.

«Карпати» – «Спартак-ШВСМ»

Київський колектив зумів нав’язати ужгородкам серйозну конкуренцію і досяг доволі несподіваного результату. Команди демонстрували динамічний атакувальний гандбол і провели чимало яскравих результативних атак. Перша половина протистояння завершилася внічию – 15:15. У другій 30-хвилинці ніхто з команд не міг відірватися на комфортну відстань й інтрига зберігалася до фінального свистка. «Карпатівки» вели в рахунку 31:30, та за лічені секунди до фінальної сирени порушили правила і в їх ворота був призначений 7-метровий удар, який гості реалізували й здобули нічию (31:31).

Результативними кидками у складі нашої команди відзначилися Анастасія Полєтаєва (7), Дар’я Кот (6), Валерія Нестеренко (5), Ольга Макаренко (4), Каріна Товтин (3), Тетяна Волубцева (3), Каріна Колодюк (2) і Наталія Петровська (1).

БСФК – «Карпати»

Жодних проблем у нашої команди в цій грі не виникло. Закарпатки зі стартового свистка вирвалися уперед і з плином часу нарощували свою перевагу. Після першої 30-хвилинки «Карпати» були попереду 8:26, а на момент завершення гри рахунок на табло був – 19:47.

Найрезультативнішими у складі «Карпат» були Каріна Колодюк, Валерія Нестеренко (обидві закинули по 8 м’ячів), Анастасія Полєтаєва (7) та Тетяна Волубцева (6). Ольга Макаренко та Анастасія Свистак відзначилися по п’ять разів, Дар’я Кот – чотири, Тетяна Кильч – два, а Наталія Петровська і Каріна Товтин – по одному.

«Карпати» – «ДЮСШ 1-ХНУ»

Цьогорічний чемпіонат команда Бориса Петровського прагнула завершити на позитивній ноті, а тому в протистоянні з хмельничанками налаштовувалася тільки на перемогу. Перший тайм вийшов доволі складним для наших спортсменок. Гості компактно оборонялися і непогано діяли в нападі, завдяки чому їм вдавалося стримувати іменитого суперника. На перерву команди пішли за рахунку 16:15.

А ось у другому таймі «ДЮСШ 1-ХНУ» «посипалася» і господарки здобули переконливу звитягу. Фінальний рахунок зустрічі – 38:28.

Вагомий внесок у звитягу своєї команди зробили Валерія Нестеренко (8 результативних дій), Каріна Колодюк (8), Дар’я Кот (6), Мілана Шукаль (5), Анастасія Свистак (4), Анастасія Полєтаєва (4) та Ольга Макаренко (3).

«Галичанка» – БСФК – 42:29.

Отож чемпіоном Суперліги України сезону 2022/23 стала львівська «Галичанка», котра набрала 28 очок. «Карпати» були нагороджені срібними медалями (23 пункти), а дебютант – «Львівська Політехніка ЛФКС» – бронзовими (15). БСФК (Бровари) посів четверте місце (11 очок), «Спартак-ШВСМ» (Київ) – п’яте (8), а «ДЮСШ 1-ХНУ» (Хмельницький) – шосте (5).

Нинішній чемпіонат був дуже складним, оскільки тривав в умовах воєнного стану. Через обстріли та повітряні тривоги у команд порушувався тренувальний процес, ігри переривалися, а матчі відбувалися без уболівальників.

На жаль, Суперліга стала менш видовищною, оскільки цей сезон пропустили одні з кращих жіночих команд України – миколаївський «Реал» і херсонська «Дніпрянка». Та головне, шо чемпіонат відбувся і нам вдалося зберегти український гандбол.